Przy wodospadzie - SiklawicaI ZNÓW PRZEŻYLIŚMY NIEZAPOMNIANE CHWILE…

Już tradycją staje się wakacyjny wyjazd dziecięcego chóru, zorganizowany przez naszego księdza proboszcza S. Łątkę jako nagroda za całoroczną pracę. W tym roku, w dniach 8 – 13 sierpnia odpoczywaliśmy w Ochotnicy, miejscowości położonej w pobliżu pięknych Gorców. 32 członków chóru za jedyne 150zł od osoby przeżyło 6 niezapomnianych dni.
Najbardziej utkwią nam w pamięci wypady w góry, czyli przemarsz Doliną Strążyską , którego uwieńczeniem był wspaniały widok Siklawicy u podnóża Giewontu oraz zdobywanie Turbacza – najwyższego szczytu Gorców.
Ten drugi „spacerek” okazał się tak „miły”, że niektórzy z nas już po 15 min mieli ochotę zawrócić, ale nasz przewodnik – ksiądz proboszcz - uparcie dążył do celu, czyli do schroniska na Turbaczu, a my – za nim, jak „owieczki za bacą”. Po ok. 3,5 godz. wyczerpującego marszu dotarliśmy(!) na miejsce… Opłacało się! Niezapomniany widok całej panoramy Tatr oraz innych pasem górskich w Karpatach. Zejście było już gratką, tym bardziej że nasz Przewodnik dał nam 2 razy czas na odpoczynek, podczas którego odmówiliśmy Różaniec oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Nie zapomnimy również chwil spędzonych w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, spaceru po zakopiańskich Krupówkach i po centrum Krościenka. Zapamiętamy też przepyszne posiłki, jakie przygotowywała dla nas pani kucharka, a zarazem właścicielka pensjonatu, w którym byliśmy zakwaterowani.
Mimo drobnych problemów ze zdrowiem niektórych z nas, czas mijał nam przyjemnie i …błyskawicznie.
Wróciliśmy „cali i zdrowi” oraz bogaci w nowe wrażenia, wspomnienia i … pamiątki zakupione w różnych zwiedzanych przez nas miejscach.
Drogi Księże Proboszczu: DZIĘKUJEMY!

Anna Kot – Opiekunka Chóru

 [1] 

Powrót

Dzisiaj jest

poniedziałek,
21 stycznia 2019

(21. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, II Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Licznik

Liczba wyświetleń:
594589