Swoją Prymicyjną Mszę św. Ojciec Łukasz Kalisz odprawił w Kościele Parafialnym w Nowej Jastrząbce w obecności księży Rodaków, Braci Kapłanów Redemptorystów, zaproszonych Gości oraz licznie zgromadzonych Parafian. Do oprawy liturgicznej włączył się Chór Dziecięcy, Schola Młodzieżowa oraz Sanktuaryjna orkiestra z Tuchowa. Na początku mszy św. wiele padło ciepłych słów i życzeń. Przedstawiciel Parafii p. Jacek Drwal powitał Go następującymi słowami:

„POWIEDZCIE MOIM KAPŁANOM,
MOIM DROGIM SYNOM, ŻE MUSZĄ MOCNIEJ WIERZYĆ!
MUSZĄ CHRONIĆ WIARĘ KOŚCIOŁA”

Czcigodny, Drogi nasz Prymicjancie
My, wspólnota parafii Nowa Jastrząbka, dziś najgorętsze składamy dzięki Panu Bogu za wyjątkową łaskę: za kolejne powołanie i dar kapłaństwa z tutejszej ziemi. Pośród nas spełniają się Boskie zamierzenia; by rosła Boża chwała, a świat korzystał z dzieła odkupienia przez ofiarę i pracę nowego Kapłana.
Bogu niech będą dzięki, a nam ogromna radość, że Twoje usta i dłonie, Ojcze Łukaszu, wybrał Chrystus, byś wołał ku niebu także od nas i za nas!
Z głębi serca wydobywamy słowa najlepszych życzeń i składamy w Twoje poświęcone dłonie.
Posyła Cię Pan na służbę i świadectwo wiary i miłowania. Potrzeba Ci będzie mądrości i miłości Apostołów – może i Męczenników… Więc życzymy Tobie dużo łaski i siły, by Twoja służba kapłańska przynosiła bogate owoce. Niech w każdej chwili – trudu i wytchnienia – będzie blisko Ciebie Matka Boża, Cudowna Pani Łaskawa. Niech uśmiechem umocni, płaszczem opieki otuli i czuwa po matczynemu: cicho i skutecznie.
A gdy się zmęczysz, przyjedź do rodzinnych stron. Lasy i łąki i cały urok naszej Parafii potrafią ucieszyć i pokrzepić! Zawsze znajdziesz tu szczerą serdeczność i pamięć modlitewną.

Szczęść Ci Boże, Nasz Ojcze Łukaszu, Szczęść Boże!

Atmosferę uroczystości i wspólnej później zabawy w OSP w Nowej Jastrząbce, niech wyrażą zdjęcia do oglądnięcia których zapraszam.

środa,
14 listopada 2018