Chór podczas występu

29.12.2011r. w Limanowej odbył się diecezjalny „Opłatek” dla niepełnosprawnych Ruchowo. Uroczystość ta połączona była z obchodami 25-lecia Diecezjalnego Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych. W przygotowaniach uczestniczyło Katolickie Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych Ruchowo „Cyrenejczyk”. Dzieci z Nowych Żukowic również brały w tym udział.
W tym dniu na schodach tamtejszej Bazyliki przed godz. 13,00 zebrało się ok. 400 osób (niepełnosprawnych, wolontariuszy, członków rodzin niepełnosprawnych i gości). Impreza rozpoczęła się mszą świętą, której przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz. W koncelebrze uczestniczył nasz Ksiądz Proboszcz jako były, wieloletni Dyrektor Duszpasterstwa. Po uroczystej mszy świętej udaliśmy się do Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej, aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości. Uczniowie naszej szkoły niezwłocznie udali się do wyznaczonego pomieszczenia, aby przygotować się do wystawienia jasełek. W sali gimnastycznej tamtejszej szkoły ustawiono scenę, na której odbyło się przedstawienie. Do Dzieciątka pospieszyli bohaterowie baśni, którzy przynieśli Jezuskowi dary i przekazali widzom ważne prawdy moralne. Aktorzy po przedstawieniu otrzymali gromkie brawa. Następnie na scenie ustawił się nasz chór, który wykonał 5 utworów o tematyce bożonarodzeniowej (na 2 i 3 głosy).Ten występ widzowie również nagrodzili brawami. Prezes Stowarzyszenia „Cyrenejczyk”, pan Paweł Odziomek podziękował nam, pogratulował udanego występu i zaprosił na przyszłoroczny „Opłatek”.
Po obfitym obiedzie rozpoczęła się zabawa taneczna, podczas której jeden z naszych uczniów – Dawid – ujawnił swą wielką wrażliwość na cierpienie bliźniego i podjął się opieki nad niepełnosprawną na wózku inwalidzkim do końca naszego pobytu na imprezie. Tańczył w parze ( sprawia to trudność dorosłym wolontariuszom), nawet zdobył się na odwagę i wziął udział w konkursie tanecznym, zdobywając wspólnie z partnerką 3. miejsce. Brawo, Dawidku!
Konkursy przeznaczone dla niepełnosprawnych oceniało jury, w skład którego weszli: ks. S. Łątka, opiekunka naszego chóru – A. Kot oraz wspomniany już wcześniej Prezes Stowarzyszenia „Cyrenejczyk”, pan P. Odziomek. Na zakończenie wzięliśmy udział w zabawie tanecznej „pociąg”. Podziękowaliśmy księdzu Robertowi Pociesze – Dyrektorowi Diecezjalnego Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Ruchowo za zaproszenie nas na tę uroczystość i, ok. 21,45, wróciliśmy do swojej miejscowości.
Dzień ten przyniósł nam wiele nowych doznań i wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

piątek,

Piątek, Wielki Tydzień