Ks. bp. Andrzej Jeż

Uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowej Jastrząbce połączona z poświęceniem nowowybudowanej wieży Kościoła Parafialnego.

Oto słowa skierowane do ks. Biskupa przez przedstawicielkę naszej Parafii, panią Marię Czarnik:

Staję w imieniu parafian by krótką refleksją dzielić się owocami naszej trudnej, czynionej z wielką miłością solidarnej pracy.

Gdy przed kilkudziesięciu laty w dobie straszliwej wojny potężny huk i kłęby czarnego dymu wprowadziły tamtych parafian w bezsilność obrony – spłonęła Świątynia – gorące zgliszcza – pobladłe twarze – piekące łzy zostały. Nie mieli wyboru – płakać przestali – zagięli ręce i budowali. Nie mieli maszyn, ani pieniędzy, lecz gorącą wiarą ich serca pałały. Niedługo na nowo powstali. Świątynie swoją znów odzyskali – niestety wznieść wieży sił już nie starczyło. Na pewno pomysłów mieli bardzo wiele – lecz czas – był trudny tej strasznej wojennej bezsiły.

Chwała im za to, co nam zostawili!

I znów się długo myśli błąkają, marzenia wielkie parafianie mają jak tą świątynię odbudować całą.

Świadomi byliśmy testamenty spełnić – myśli o tym – w jaki sposób zrobić – jak życie w naszej ojczyźnie jest do dzisiaj trudne?

Po długiej pracy, wielorakich trudach – dzieło podjęte dla Chwały Bożej właśnie się spełniło.

Nie bacząc na to, co trudne, nawet czasem gorzkie – bo właśnie to do solidarności wielu, najprostszą drogą do wielkiej miłości ludzi poprowadziło.

Mamy dziś piękną z wieżą świątynię – radość naszych serc – jest coraz większa, dlatego chcemy z jeszcze głębszą wiarą wprowadzić nasz czyn zwycięstwa.

sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny